کرج
کرج
0912-1236853 شنبه - جمعه 09:00 - 17:00 کرج شهرک اندیشه
گواهینامه
ISO 9001:2020
بهترین
برای کارخانجات
طراحی مدرن
با بهترین کیفیت

انواع سیستم پاستوریزاتور و کاربرد آنها

سیستم پاستوریزاتور در دنیای صنعتی امروز که پاستوریزه کردن مواد اجتناب ناپذیر شده است، اهمیت خاصی پیدا کرده است و تقریبا در تمام کارخانجات صنایع غذایی عنصر ضروری محسوب می شوند. تقریبا تمام کارخانه­های مواد غذایی یا داروئی نمی توانند بدون سیستم پاستوریزاتور کاری انجام دهند.  در این مقاله به صورت کامل انواع سیستم های پاستوریزاتور را به شما معرفی خواهیم کرد.

سیستم پاستوریزاتور چیست؟

سیستم پاستوریزاتور دستگاهی است که برای پاستوریزه کردن مایعاتی مانند آبمیوه، شیر، دوغ، خامه، روغن و غیره به کار می رود. این سیستم ها به عنوان قلب خطوط فرآوری و تولید شناخته می شوند. بدیهی است که نوع و کارکرد هر ماده باعث می شود تا سیستم و عملیات پاستوریزه کردن متفاوت باشند.

یکی از مصارف عمده دستگاه پاستوریزاتور در کارخانجات صنایع غذایی، شیر پاستوریزه و مواد لبنی دیگری است که از شیر تولید می شوند. مواد غذایی در طی فرایند خاص توسط سیستم پاستوریزاتور میکروب زدایی می شود. اگر سیستم پاستوریزاتور به درستی کار کند این مواد ماندگاری طولانی خواهند داشت و عوامل بیماری های مشترک بین انسان و دام در آنها از بین خواهد رفت. بنابراین، درجه حرارت و زمان سیستم پاستوریزاتور باید به درستی رعایت شود تا شیر کیفیت بالا داشته باشد. درجه حرارت سیستم پاستوریزاتور برای شیر معمولا 72 الی 75 درجه سانتیگراد و زمان آن بسته به نوع محصول معمولا  مدت 5 الی 20 ثانیه است.

سیستم های پاستوریزاتور

پاستوریزه کردن شیر در تمامی کشورها انجام می شود. اما، شیوه پاستوریزه کردن در هر کشوری با توجه به قوانین ملی آن کشور متفاوت از سایر کشورهاست. اما، وجه اشتراک آن در تمامی کشورها این است که عملیات حرارتی طوری انجام شود که همه ی باکتری های مضر و میکرو ارگانیزم ها بدون اینکه محصولی اصلی آسیب ببیند، از میان بروند.

استفاده از سیستم پاستوریزاتور در بسیاری از کارخانجات صنایع غذایی امری ضروری است و اگر کارخانه فاقد سیستم پاستوریزاتور باشد مجوز نهایی خروج محصول به ان صادر نمی گردد. سیستم های پاستوریزاسیون با توجه به هدف و عملکرد انواع مختلف  دارند. که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم.

سیستم پاستوریزاتور مبدل حرارتی پوسته لوله ای

مبدل های حرارتی پوسته لوله ای دارای یک مقطع دایره ای هستند که در پوسته ی استوانه نصب شده است. محور لوله ها در حالت موازی با محور پوسته قرار دارند. این مبدل ها به عنوان خنک کننده روغن و انواع چگالنده ها، پیش گرمکن در نیروگاه ها و نیز مولدهای بخار در نیروگاه های هسته ای و صنایع غذایی، شیمیایی و داروئی مورد استفاده قرار می گیرند.

در این دستگاه یک سیال در داخل لوله ها و سیال دیگر در سمت پوسته و به حالت متقاطع با لوله ها و یا در طول آنها جریان پیدا می کند. سیال پشت لوله با پرده صفحه ای که در داخل پوسته و بین لوله ها قرار دارد، هوا را در مسیر نگه می دارد و باعث می شود تمام نیروی سیال پشت لوله به سیال داخل لوله منتقل شود.

در مبدل های پوسته لوله ای صفحه لوله های ثابت به صفحه لوله دیگر جوش خورده است. بنابراین، تمیز کردن لوله ها آسان است.

مبدل های لوله ای در حجم های خاص و بسته به نوع کاربری طراحی و ساخت می شوند. این نوع سیستم پاستوریزاتور می تواند به صورت فول اتومات، نیمه اتومات و معمولی تولید شود.

مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل های حرارتی صفحه ای نوع دیگری از سیستم های پاستوریزاتور هستند. این مبدل ها از صفحات نازکی تشکیل یافته اند که کانال های جریان را تشکیل می دهند. در این نوع سیستم پاستوریزاتور صفحات مسطح به صورت صاف یا موج دار وجود دارد که جریان های سیال را از هم جدا می کنند. از این نوع مبدل برای انتقال گرما بین گاز و مایع و به صورت جریان های دو فاز استفاده می شود. مبدل های حرارتی صفحه ای تعدادی صفحات نازک با سطح موج دار یا چین دار دارند که نقش جدا کردن سیال های سرد و گرم را به عهده دارند. صفحات در گوشه خود قطعاتی دارند که آرایش آنها به صورتی است که دو ماده که گرما که باید بین آنها مبادله شود، یک در میان در فضای بین این صفحات جریان پیدا می کنند.

سیستم پاستوریزاتور حرارتی می تواند در حجم آزمایشگاهی ( کمتر از 50 لیتر بر ساعت، پایلوت( 50 الی 100 تا 200 لیتر بر ساعت) و بیشتر، نیمه صنعتی(200 لیتر تا 1 تن بر ساعت) و صنعتی 1 تن و تا 10 تن یا بیشتر ساخته شود.

جنس پلیت مبدل های حرارتی و صفحه ای معمولا از نوع استیل 304، استیل استنلس 316، تیتانیوم و آلیاژهای دیگر است.

انواع سیستم های پاستوریزاتور

سیستم پاستوریزاتور تونلی

سیستم پاستوریزاتور تونلی جهت پاستوریزه کردن محصولات بسته بندی مانند ترشیجات، رب، آبمیوه، انواع نوشیدنی ها و غیره به کار می رود. تونل های این دستگاه سه قسمت حرارتی گرم، متوسط و سرد دارند. دمای هر قسمت به صورت دقیق قابل کنترل است. طول تونل به ظرفیت و نوع محصول بستگی دارد. معمولا طول 20 متر برای طیف گسترده ای از محصولات مناسب است و پاسخگوی نیاز ها می باشد.

زمان عبور محصول از تونل از طریق تنظیم الکتریکی دور موتور گیربکس اصلی قابل کنترل می باشد. سیستم پاستوریزاتور تونلی مجهز به کانوایرهای ورودی و خروجی است تا بسته ها به طور مناسب و یکنواخت روی نوار اصلی تونل قرار بگیرند. در هر یک از قسمت های حرارتی، پاشش آب به وسیله پمپ های سانتریفیوژی بسیار قوی و اسپری نازل انجام می شود. جنس نوار اصلی این دستگاه معمولا از استیل یا نوعی پلاستیک خاص انتخاب می شود تا احتمال هیچ نوع آلودگی وجود نداشته باشد.

خلاصه گیری

استفاده از تمام انواع سیستم های پاستوریزاتور در تمام کارخانجات ضروری نیست و آنگونه که در مقاله نیز اشاره شد هر کارخانه ای با توجه به محصول تولیدی خود یک یا چند مورد از این سیستم ها را انتخاب می کند. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات خرید و قیمت انواع سیستم های پاستوریزاتور دارید می توانید به فراصنعت استیل مراجعه کنید. کارشناسان ما به تمام سوالات مورد نظر پاسخ خواهند داد و شما می توانید با خیال آسوده محصول مورد نظر را انتخاب کنید.

منابع:

http://parscenter.com/

https://www.parsasaze.com/

https://persianagahi.com/

درباره نویسنده

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

ابزارک متن

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

آخرین کارها

آخرین نظرات